Pokemon GO, mobilna aplikacija proširene stvarnosti uspjela je izvesti milenijalce iz kuće, a sljedeći bi korak bio da ih potakne na kupovinu.

Marketinški gurui predviđaju da će Nintendova aplikacija potaknuti novi val prodaje za maloprodajne trgovine, restorane i robne marke koje su se dugo borile za poticanje navika među mlađom populacijom. Pokemon GO mogla bi postati aplikacija vrijedna milijardu dolara u roku od godine dana na temelju potrebe lokalnih kafića, restorana brze hrane i lanaca trgovina s velikim popustima u cilju fizičkog privlačenja korisnika u blizinu njihovih objekata. Na taj način bi aplikacija ostvarivala prihode od stvaranja novih fizičkih destinacija.

Potrošači su prezasićeni standardnim oglašivačkim kampanjama te oglašivači moraju pronaći nove kanale digitalne komunikacije na koje će plasirati oglase. Na ovaj se način kreira nova era marketinškog oglašavanja i digitalne komunikacije u kojem će se korisnici ugodnije osjećati i bolje reagirati na marketinške podražaje.

Glavni izvršni direktor kompanije koja stoji iza ove popularne igrice najavio je početak mogućnosti oglašavanja. Trenutno se u aplikaciji korisnicima naplaćuju virtualna dobra, poput power-upsa, ali John Hanke, glavni izvršni direktor kompanije Niantic najavio je novu komponentu poslovanja, koncept sponzoriranih lokacija gdje kompanije plaćaju aplikaciji da budu unutar virtualne ploče Pokemon GO aplikacije. “Polovica prihoda za aplikaciju mogla bi dolaziti od oglašivača.”, kaže Jarrod Mojsije, glavni izvršni direktor jedne od marketinških kompanija u New Yorku.

Oglašivači će biti u mogućnosti sponzorirati lokacije, a naplaćivat će se posjet korisnika određenoj lokaciji, “cost per visit”. Pokemon GO igrači traže i love crtana stvorenja na “pokestopovima” i dvoranama koje su postavljene na stvarnim lokacijama. Kamera na mobilnim uređajima omogućuje povezivanje lokacija u stvarnom svijetu s mobilnom aplikacijom.

“To je zabavan i zanimljiv način da oglašavate Vaše poslovanje odabranoj demografiji”, kaže Steven Rosenblatt, predsjednik Foursquarea, društvene mreže zasnovana na geolociranju. Više od 40% korisnika koji su preuzeli aplikaciju stariji su od 25 godina, a svaki je treći korisnik žena, prema podacima kompanije StartApp. Podaci su logični jer je više vjerojatno da će ju igrati korisnici koji imaju pametne telefone.

Pokemon GO ima potencijal preuzeti lajkove korisnika Snapchata, gdje su brandovi poput Gatoradea i Taco Bella nagovorili korisnike da fotografiraju sebe kroz animirane “leće”. Od lansiranja aplikacije Pokemon GO prošlog tjedna, prema istraživanju tvrtke SimilarWeb, mobilni korisnici troše dvostruko više vremena u prosječnoj sesiji u aplikaciji u usporedbi s prosječnom Snapchat sesijom.

Veliki je potencijal povezivanja brandova s aplikacijom Pokemon GO u vidu razvoja virtualne stvarnosti s pomoću koje kompanije mogu stvoriti bilo što povezano s njihovim brendom unutar same aplikacije. Trgovine hranom mogu imati virtualne trgovine, ljekarne u stvarnom svijetu mogu nuditi lijekove, sportska oprema može biti dostupna u dvoranama itd.

Dolazi mnogo novih mogućnosti koje će oglašivačima biti zanimljive, stoga let’s play and learn!

21.07.2016. Piše: Komunikacijski Laboratorij

#nemalabavo

Komunikacija. I točka.
Tražim agenciju Tražim posao